Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Зеленський підписав закон про компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло

Зеленський підписав закон про компенсацію за зруйноване та пошкоджене житло
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

У п'ятницю, 17 березня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації. Про це повідомляє Верховна Рада України.

За законом джерелами фінансування компенсації за пошкоджене та знищене майно будуть кошти державного та місцевих бюджетів, міжнародних фінансових організацій, репарації чи інші стягнення з Російської Федерації. Документ передбачає, що компенсації надаватимуться виключно за майно пошкоджене або зруйноване з 24 лютого 2022 року. При цьому Закон не поширюватиметься на об'єкти, на дату введення військового стану були на тимчасово окупованій території. Право на компенсацію отримають фізичні особи – громадяни України, які є власниками.

У законі також йдеться про те, що за пошкоджене майно отримати грошову компенсацію буде неможливо. Для таких випадків передбачено відновлення чи надання будівельних матеріалів для відновлення житла. Граничний розмір компенсації - і грошової, і за допомогою житлового сертифіката - відсутня, як і обмеження за місцезнаходженням, типом та площею нового житла, будівництво якого буде профінансовано через сертифікат.

Якщо вартість житла буде нижчою за суму, зазначену в сертифікаті, недоотриману частину компенсації платитимуть одержувачу тільки за рахунок коштів, отриманих від РФ для відшкодування збитків.

Розглядати заяви та приймати рішення про надання чи відмову у наданні компенсації за знищене майно Комісія з розгляду питань надання компенсації. Такі комісії створюватимуться виконавчими органами місцевих рад, військовими чи військово-цивільними адміністраціями населених пунктів.