Завантажити ще

Предстоятель ПЦУ Епіфаній вперше проведе службу на Великдень у Києво-Печерській Лаврі

Предстоятель ПЦУ Епіфаній вперше проведе службу на Великдень у Києво-Печерській Лаврі
Фото: t.me/KOS_ZSU

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній вперше проведе службу на Великдень у Києво-Печерській Лаврі. Про це він 9 квітня розповів в коментарі Суспільному. Про час служби повідомлять додатково, оскільки у столиці не скасовуватимуть комендантську годину.

- Це спричиняє трішки труднощів, бо в цей час люди не мають права пересуватися. Молитва буде в Лаврі в Успенському соборі, але скоріше за все після комендантської години вранці, - розповів предстоятель ПЦУ.

Також митрополит Епіфаній прокоментував ситуацію з УПЦ МП, представники якої не покинули Лавру, незважаючи на розірваний договір з Національним заповідником "Києво-Печерська лавра".

- Ми не за те, аби виселяли монахів з Києво-Печерської Лаври. Ми за те, щоб дух "руського мира" тут не панував. Щоб Лавра була українською, щоб в ній завжди линула молитва українською мовою за нашу Україну, - сказав він.

На думку Епіфанія, українізація Лаври – неминучий процес. У Верхній Лаврі вже постійно звершується богослужіння ПЦУ, а з часом будуть "мирно та спокійно" молитися і в Нижній Лаврі.

Уранці 9 квітня у Вербну неділю предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній провів службу в Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Печерських на території Верхньої Лаври в Києво-Печерській Лаврі. У той же час предстоятель Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Онуфрій очолив богослужіння на площі у Києво-Печерській Лаврі.

Президент України Володимир Зеленський 9 квітня привітав українців та всіх християн, які сьогодні відзначають Великдень.

У Вербну неділю Онуфрій провів богослужіння на площі у Києво-Печерській Лаврі. Фото: facebook.com/Church.ua

У Вербну неділю Онуфрій провів богослужіння на площі у Києво-Печерській Лаврі. Фото: facebook.com/Church.ua