Завантажити ще

Міноборони Словаччини: Росіяни могли навмисно пошкодити призначені для України Міг-29

Міноборони Словаччини: Росіяни могли навмисно пошкодити призначені для України Міг-29
Фото: mosr.sk

Восени 2022 року російські технічні фахівці були присутні на авіабазі Сляч у Словаччині і могли навмисно пошкодити винищувачі МіГ-29 радянського виробництва, які країна вирішила передати Україні. Як пише видання Euractiv, про це заявив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь після того, як опозиція різко розкритикувала уряд за відмову від винищувачів.

- Навіть поліція проводила розслідування на основі наших підозр. У двигунах літака були частини, до яких мали доступ словацькі фахівці, а були частини, до яких мали доступ лише російські фахівці. Дефекти з'явилися тільки в тих частинах, до яких мали доступ росіяни, - розказав він.

Надь при цьому також сказав, що літаки все ж таки могли літати, але «це не означає, що вони були боєздатними».

- Українці приїхали до Словаччини за тиждень до їхнього відльоту, привезли запчастини та оглянули літаки, - пояснив Надь.

Він також наголосив, що, незважаючи на те, що розслідування не довело навмисного саботування, його відомство "відчуло втрату довіри до російських техніків у Слячі, тому що помилки продовжували з'являтися в місцях, до яких могли дістатися лише вони".

Генерал-лейтенант, колишній топ-пілот Любомир Свобода також вважає, що росіяни навмисно пошкоджували літаки.

- Ми забрали у них двигун, який повинен був працювати 350 годин. А в результаті він відпрацював лише 70 годин. Що ми можемо з цим зробити? Можливо, була неякісна робота, назвемо це так. Я не знаю, - додав він.

Раніше посольство РФ у Словаччині заявило, що постачання винищувачів Україні призвело до "непередбачуваної та небезпечної ескалації конфлікту, за яку будуть нести відповідальність ініціатори ухвалених рішень".