19 червня
Завантажити ще

Прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін пішла у відставку після поразки своєї партії на виборах

Прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін пішла у відставку після поразки своєї партії на виборах
Фото: twitter.com/valtioneuvosto

Прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін подала прохання про відставку свого уряду президенту республіки Саулі Нііністьо. Про це Марін повідомила у своєму інстаграмі, де за нею стежить мільйон підписників. 

- Сьогодні я подала заяву про відставку уряду президенту Саулі Нііністьо в Ментініємі. Президент доручив уряду залишатися до призначення нового, - написала Санна Марін.

На сайті уряду Фінляндії пояснили, що уряд Фінляндії завжди просить про відставку після парламентських виборів, тому що попередній парламент обирав прем'єр-міністра.

Парламентські вибори пройшли в Фінляндії 2 квітня, Соціал-демократична партія Санни Марін посіла третє місце. Марін залишить посаду лідера партії, але залишиться депутаткою. Соціал-демократична партія отримала 43 місця у парламенті з 200.

У 2019 році Санна Марін у віці 34 років стала наймолодшим у світі чинним прем'єр-міністром. На роки її прем’єрства припала пандемія COVID-19, початок повномасштабної війни в Україні та вступ країни в НАТО. Уряд Санни Марін критикували за збільшення видатків, а її саму – за вечірки.

У березні Санна Марін відвідала Київ. Разом з президентом Володимиром Зеленським вона вшанували пам’ять загиблого Героя України Дмитра (“Да Вінчі”) Коцюбайла в Михайлівському соборі.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Sanna Marin (@sannamarin)

Новини по темі: Відставка Фінляндія