Завантажити ще

Нардеп Мазурашу пояснив, навіщо ініціював зміну "мовного закону" у сфері обслуговування

Нардеп Мазурашу пояснив, навіщо ініціював зміну
Фото: sportbuk/photos

Народний депутат від "Слуги народу" Георгій Мазурашу зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №9178, який пропонує дозволити приватним підприємцям і ФОПам використовувати у сфері обслуговування не тільки державну мову. За словами Мазурашу, обслуговування українською логічніше передбачити саме у державному та комунальному секторі, а обєднуватися українці мають незалежно від національного походження, мови та релігійних уподобань.

- Цікаво, що до підготовки цього законопроекту підштовхнула ініціатива від небайдужого «франківського бандерівця». Який, в процесі обговорення цієї теми, погодився, що не дуже логічно застосовувати обов‘язковість обслуговування українською в приватному секторі, і запропонував передбачити, що там, де обслуговують не лише державною, нехай би була інформація з переліком мов обслуговування - для комфортномті споживачів. На тому, що обов‘язковість обслуговування українською логічніше передбачити саме у державному та комунальному секторі, виборці наголошували і давніше. І це збігається з моєю позицією. Бо примус дає зворотній ефект бажаному, - написав Мазурашу.

Мазурашу вважає, що зареєструвавши цей законопроєкт, він виконав "побажання виборців", але впевнений, що Рада ініціативу не підтримає.

З 16 січня запрацювала чергова норма "мовного закону", згідно якої сфера обслуговування повинна перейти на державну мову. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою.