Завантажити ще

Ексголова СБУ Якименко постане перед судом за тортури над херсонцями

Ексголова СБУ Якименко постане перед судом за тортури над херсонцями
Фото: УНІАН

Прокуратура направила до суду справу за звинуваченням 9 членів незаконного формування, головою якого був колишній керівник Служби безпеки України Олександр Якименко, що обіймав посаду за президентства Віктора Януковича. Всіх їх ззвинувачують у тортурах над жителями Херсонської області. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

– Під час тимчасової окупації міста Херсон за підтримки військового командування РФ було створено незаконне збройне формування – «Державна служба безпеки Херсонської області». Головна мета "карального органу" полягала у забезпеченні відокремлення регіону від України та приєднанні до складу РФ, - йдеться у повідомленні.

За версією слідства, учасники НЗФ виконували поставлені Росією завдання з придушення руху опору населення у регіоні та будь-яких проявів невизнання політики окупаційної влади. Керував угрупуванням ексголова СБУ Олександр Якименко.

- Представники так званої "служби" розшукували та затримували громадян України, проукраїнських активістів, противників окупаційної влади, інших цивільних осіб. В одній із захоплених будівель у Херсоні учасники формування облаштували місце незаконного ув'язнення та тортур людей, - наголосили в Офісі Генпрокурора.

Українські силовики встановили, що зловмисники тримали мирних жителів Херсонщини у нелюдських умовах, застосовували до них психологічне та фізичне насильство.

- Щодня вони зазнавали побоїв, тортур електричним струмом. Їх обмежували у харчуванні та не давали води. Учасники НЗФ імітували розстріл потерпілих. Затримання мирних жителів відбувалося під різними приводами, а здобути свободу у деяких випадках вони могли, лише заплативши «викуп», - зазначили у прокуратурі.

Так, Якименку висунули звинувачення за фактом умисних дій з метою незаконної зміни кордонів території та державного кордону України, державної зради, керування незаконним збройним формуванням та нападів на підприємства та громадян, жорстокого поводження з цивільним населенням та інших порушень законів і звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 111, ч. 3, ч. 4 ст. 260, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу).

Дії інших учасників кваліфіковані як умисні дії з метою незаконної зміни кордонів території та державного кордону України, державна зрада, участь у складі незаконного збройного формування, жорстоке поводження з цивільним населенням та інші порушення законів і звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.110, ч.2 ст.111, ч.2 ст.260, ч.2 ст.28 (ч.1 ст.438 Кримінального кодексу). Усі обвинувачені наразі перебувають у розшуку.