21 листопада
Завантажити ще

Екс-голові СБУ Якименко повідомили про підозру у держзраді

Екс-голові СБУ Якименко повідомили про підозру у держзраді
Фото: УНІАН

Українські силовики повідомили про підозру колишньому голові Служби безпеки України Олександру Якименко (2013-2014 роки)З початку війни він перейшов на бік росіян і очолив "каральні органи" на тимчасово окупованій території. Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

- Колишній голова СБУ Олександр Якименко, з 2014 року ховається у Росії. На початку повномасштабного вторгнення він запропонував російським окупантам свою допомогу у війні проти України. За це його призначили керівником створеної Росією «державної служби безпеки на Херсонщині», - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, обіймаючи так звану "посаду", Якименко виконує завдання Росії щодо поширення "кремлівського режиму" та придушення руху опору в регіоні.

- У своїй злочинній діяльності підсобник загарбників підзвітний кадровим співробітникам ФСБ, що координує репресивні органи РФ в окупованих районах. Під час окупації Херсона «чиновник» дав вказівку на захоплення одного з офісів у центрі міста. У підвальному приміщенні цієї будівлі росіяни облаштували катувальну, - наголосили в СБУ.

У спецслужбі встановили, що у "тортуровій" російські військові вибивали зізнання з громадян у сприянні Силам оборони України, а після цього пропонували за гроші отримати "амністію". Таким чином Якименко та члени його банди "заробляли" гроші на масових репресіях та робили "показники" для Москви.

За версією слідства, екс-голова СБУ залучив до своїх лав ще 8 українців, які перейшли на бік ворога. Вони також брали участь у тортурах мирних українців. Після деокупації Херсона Якименко та його спільники втекли на лівий берег Дніпра.

СБУ повідомила про підозру свого колишнього керівника та його спільників за низкою статей Кримінального кодексу:

  • ч. 2 ст. 110 "Зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України;
  • ч. 2 ст. 111 "Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану";
  • ст. 260 "Створення не передбачених законом воєнізованих чи збройних формувань";
  • ч. 2 ст. 28, ч.1 ст. 438 "Порушення законів та звичаїв війни".