Завантажити ще

Комісія Мінкульту другий день поспіль не змогла потрапити до Лаври через сутички віруючих

Комісія Мінкульту другий день поспіль не змогла потрапити до Лаври через сутички віруючих
Фото: t.me/uniannet

Києво-Печерська лавра подала до суду, оскільки комісія Міністерства культури знову не змогла потрапити до будівлі для проведення передачі майна Українською православною церквою Московського патріархату. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі міністр культури Олександр Ткаченко.

- Комісія з передачі державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» знову не змогла розпочати свою роботу через спротив УПЦ МП. Тому заповідник звернувся до Господарського суду м. Києва, щоб усунути численні перешкоди, які вчиняє УПЦ МП на шляху передачі законним способом майна Лаври законному власнику - державі, - написав міністр.

За його словами, ст. 381 Цивільного кодексу передбачає право власника майна вимагати усунення перешкод та надання йому можливості користуватися своїм майном.

Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір про оренду з УПЦ МП з 29 березня. Намісник Лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП продовжить перебувати у будівлях через позов до суду. Підготовче засідання призначено на 26 квітня.

Вранці 31 березня комісія Мінкульту намагалася потрапити до будівлі Лаври, щоб провести передачу-прийом майна, але там знову зібралися віруючі. Священнослужителі Московського патріархату заявили, що не збираються нікуди йти, і заблокували входи в один із храмів разом із парафіянами. Внаслідок цього сталися сутички.