17 травня
Завантажити ще

В Україну прибули прем'єр-міністри Словаччини, Словенії та Хорватії

В Україну прибули прем'єр-міністри Словаччини, Словенії та Хорватії
Фото: Давид Ішток//www.aktuality.sk

У ніч проти 31 березня в Україну прибули глави уряду Словаччини Едуард Хегер, Словенії Роберт Голоб та Хорватії Андрій Пленкович. Політики прибули до Києва для участі у саміті з нагоди річниці визволення Бучі.

Разом із словацьким прем'єром прибув міністр оборони країни Ярослав Надь, повідомляє УНІАН із посиланням на видання Aktuality.

За словами Хегера, Зеленський запросив його відвідати Україну у телефонній розмові після того, як Словаччина схвалила передачу Україні винищувачів МІГ-29. 

Надь протягом дня має зустрітися зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим. Серед можливих тем, які будуть обговорені, – військова допомога Словаччині Україні.

– Це правда, що можливості Словацької Республіки вже обмежені. У чому ми можемо відіграти ключову роль, то це у виробництві боєприпасів на наших заводах, - заявив Надж, додавши, що Словаччина може збільшити виробництво 155-міліметрових боєприпасів уп'ятеро.

Прем'єр Хорватії Пленкович протягом дня планує зустрічі із Володимиром Зеленським, прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем і головою Верховної Ради Русланом Стефанчуком. Із прем'єром також прибув міністр у справах ветеранів Хорватії Томо Медвед.

Всі гости планують взяти участь у саміті "Буча - відповідальність Росії за злочини в Україні" в Києві разом з Володимиром Зеленьским.  Після цього відбудеться спільна пресконференція.

Для Хегера це перший візит до України. Прем'єр Словенії Роберт Голоб уже був у Києві рік тому – 31 березня 2022 року. Пленкович відвідував Україну 8 березня 2022 року.