Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Столтенгберг: Швеція все ще може до літа вступити в НАТО

Столтенгберг:  Швеція все ще може до літа вступити в НАТО
Фото: RADOVAN STOKLASA/REUTERS

Швеція все ще може стати членом НАТО до літа попри те, що її заявку не ратифікували дві країни. Про це генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав в інтерв’ю виданню Politico.

- Моя мета, як і раніше, полягає в тому, щоб після виборів у Туреччині, але до саміту у Вільнюсі, ми також могли б домогтися ратифікації Швеції, - наголосив Столтенберг, маючи на увазі щорічні збори Альянсу 11 липня.

Він підкреслив, що в підсумку рішення залежить від Туреччини, але угоду ще не ратифікувала і Угорщина.  Столтенберг сказав, що Стокгольм зробив все можливе, щоб розвіяти занепокоєння Анкари.

- Швеція виконала свої зобов'язання за узгодженим тристороннім меморандумом. Були важкі переговори, але Швеція довела, що вони посилюють співпрацю з Туреччиною, борються з тероризмом, обмінюються розвідданими, інформацією - і немає ніяких обмежень на експорт зброї зі Швеції до Туреччини, - додав він.

Генеральний секретар висловив сподівання, що Туреччина зможе схвалити членство Швеції у період між виборами 14 травня та липневим самітом.

Напередодні Туреччина останньою з 30 країн НАТО ратифікував заявку Фінляндії на вступ до Альянсу. В той же час за заявку Швеції парламент країни не голосував, так як Реджеп Тайїп Ердоган вважає, що Швеція зробила недостатьно в рамках боротьби з тероризмом. 

Новини по темі: НАТО Швеція