Завантажити ще

Україна бойкотуватиме турніри з російськими та білоруськими спортсменами

Україна бойкотуватиме турніри з російськими та білоруськими спортсменами

Уряд прийняв рішення про бойкот відбіркових турнірів на Олімпійські ігри-2024 у Парижі, в яких братимуть участь громадяни Росії та Білорусі. Про це заявив міністр Кабінету міністрів Олег Немчинов в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- На засіданні уряду ухвалено протокольне рішення на пропозицію колеги Гутцайта про те, що ми беремо участь у відбіркових змаганнях лише там, де немає росіян. Відповідно участь поза цими критеріями може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національного, - заявив Нємчинов.

За його словами, участь представників українських федерацій на змаганнях, де представлені росіяни та білоруси, може загрожувати федераціям позбавленням їхнього статусу національних. Без цього статусу вони не зможуть проводити національні змагання, надавати спортивні категорії та звання, а також представляти Україну на міжнародних змаганнях.

Це рішення надійшло після того, як у МОК порекомендували допускати спортсменів до участі у змаганнях під нейтральним статусом. Згідно з рекомендаціями, громадяни РФ та Білорусі мають брати участь у міжнародних змаганнях лише як індивідуальні атлети під нейтральним статусом. Водночас вони не можуть активно підтримувати війну Росії проти України, у тому числі персонал. Також не зможуть брати участь у змаганнях спортсмени, які служать за контрактом у Збройних Силах своїх країн.