6 червня
Завантажити ще

Кабмін повернув в управління держави майно Києво-Печерської лаври

Кабмін повернув в управління держави майно Києво-Печерської лаври
Фото: t.me/otkachenkokyiv

Кабінет міністрів 30 березня визнав недійсним розпорядження про безкоштовне користування УПЦ МП майном Києво-Печерської Лаври. Таким чином його повернули до управління держави. Про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

- Уряд визнав таким, що втратив чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України часів Януковича від 11 липня 2013 р. No 519 "Питання передачі у безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд в ряді. до держави, бо саме держава є власником цих об'єктів, – написав він.

30 березня Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ МП до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Постанова набирає чинності з підписання.

30 березня у Києво-Печерській лаврі мала розпочати роботу комісія з прийняття будівель у державне користування. Однак пізніше стало відомо, що члени комісії не змогли потрапити до помешкань, оскільки їхню роботу блокували віруючі та священики. Крім того, Національна спілка журналістів України заявила про масові порушення прав преси. Поліція вже порушила відповідну кримінальну справу.

З 29 березня Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розірвав договір про оренду з УПЦ МП. Намісник Лаври митрополит Павло заявив, що УПЦ МП продовжить перебувати в будинках через позов до суду. Підготовче засідання призначено на 26 квітня.