1 червня
Завантажити ще

Суд Франції відмовив Україні в екстрадиції Жеваго

Суд Франції відмовив Україні в екстрадиції Жеваго

Суд французького міста Шамбері відхилив запит України щодо екстрадиції колишнього народного депутата Костянтина Жеваго, підозрюваного у корупції. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

– Суд відхилив запит після ретельного розгляду всіх матеріалів справи з урахуванням усіх доказів та аргументів, наданих стороною захисту, – йдеться у постанові суду.

Як пише видання, сам Жеваго пов'язує рішення французького суду з "відсутністю достатніх підстав для екстрадиції". За його словами, ця постанова нібито свідчить про те, що пред'явлені йому звинувачення є необґрунтованими.

- Це переслідування містить політичний мотив та явні ознаки піар-кампанії державних правоохоронних органів. Сподіваюся, що ДБР та Генпрокуратура нарешті вислухають мої аргументи і дотримуватимуться закону при подальшому розгляді цієї справи, - сказав екснардеп.

Під час засідання адвокати Жеваго заявили, що їхній підзахисний нібито неодноразово звертався до українських силовиків, пропонуючи їм, що дасть свідчення на суді. Захист вважає, що це змогло б забезпечити екснардепу справедливе правосуддя та дати старт об'єктивному розслідуванню проти нього. За їхніми словами, щоразу підозрюваний нібито отримував відмову.

Тим часом "Бабель" стверджує, що французький суд відмовився видати Жеваго через те, що в Україні триває війна і нібито існує небезпека для його життя. Джерело видання заявило, що бізнесмен звертався до українських правоохоронців із проханням судити його в онлайн-форматі.

– Але, враховуючи рівень збитків та питань до нього, заочна форма тут неприйнятна, – йдеться у повідомленні.

На рішення суду вже відреагувала українська сторона. В Офісі генпрокурора заявили, що під час засідання французькі колеги підтримали їхню позицію.

- Зі свого боку Офіс генерального прокурора надав усі документи та гарантії, необхідні для екстрадиції підозрюваного. Як наслідок, французькі прокурори у суді підтримали позицію українських колег щодо необхідності видачі бізнесмена в Україну. Втім, судова палата Апеляційного суду Шамбері ухвалила рішення про неможливість екстрадиції бізнесмена, - наголосили у відомстві.

У повідомленні також йдеться, що після отримання повного рішення суду українські силовики будуть проводити консультації з французькими колегами щодо можливих подальших дій.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Колишнього нардепа Костянтина Жеваго затримали на елітному курорті Куршевель 27 грудня 2022 року на запит України. На батьківщині його підозрюють в організації схеми розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, яка спричинила шкоду інтересам держави та вкладників банку.

Після затримання суд французького міста Шамбері ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишнього народного депутата Костянтина Жеваго. Бізнесмена взяли під варту на 40 діб. Україна просила французький суд екстрадувати затриманого на батьківщину.