27 травня
Завантажити ще

Французький суд відправив Жеваго під екстрадиційний арешт

Французький суд відправив Жеваго під екстрадиційний арешт
Фото: bagnet.org

Суд французького міста Шамбері ухвалив рішення про екстрадиційний арешт колишнього народного депутата Костянтина Жеваго. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

– Після цього розпочнеться розгляд документів на екстрадицію, – підтвердили у прес-службі ГБР.

Як пише "Українська правда", Жеваго утримуватиметься під вартою доти, доки правоохоронці Франції розглядають запит України про екстрадицію бізнесмена. Згідно з рішенням суду, під вартою затриманий проведе наступну 40 діб. Судове засідання з екстрадиції Жеваго призначено на 5 січня 2023 року.

Йдеться про українського бізнесмена, екс-нардепа та акціонера АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго, якого затримали на елітному курорті Куршевель 27 грудня. Затримали бізнесмена французькі силовики у готелі Hotel Le K2 Palace Courchevel на запит України.

В Україні проти Жеваго ведеться кримінальна справа через організацію схеми розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, яка спричинила шкоду інтересам держави та вкладників банку. Екс-нардепу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 27 "Види співучасників", ч. 5 ст. 191 "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем" та ч. 3 ст. 209 "Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом" Кримінального кодексу.

2020 року суд заарештував майно Жеваго. Тоді його заарештовані активи вартістю понад 300 млн. гривень було передано в управління АРМА, а українські силовики направили до 38 країн світу клопотання про взяття під варту до отримання вимоги про видачу (екстрадицію).