31 травня
Завантажити ще

Австрійський Raiffeisen Bank «продовжить розглядати» можливість виходу з Росії

Австрійський Raiffeisen Bank «продовжить розглядати» можливість виходу з Росії
Фото: REUTERS/Leonhard Foeger/File Photo

Австрійський банк Raiffeisen веде переговори з двома потенційними покупцями щодо продажу банку в Росії. Про це 30 березня повідомляє Reuters

Високопоставлений керівник Raiffeisen сказав, що банк веде переговори з двома потенційними покупцями, включаючи одного з Росії, але виділення банка в РФ забере від чотирьох до семи місяців.

Raiffeisen Bank International розглядає можливість відокремити свій бізнес у Росії на тлі зростаючого тиску західних чиновників та інвесторів. Наразі австрійський кредитор є найважливішим західним банком у Росії.

Голова правління Ервін Хамеседер звинуватив критиків у «чорно-білому моральному мисленні» з «безризикової зони комфорту» й сказав, що більшість західних компаній не залишили Росію незважаючи на її вторгнення до України, війну, яку він назвав невиправданою.

- Це реальність, - сказав він на щорічних загальних зборах австрійського банку.

Хамеседер виділив «журналістських критиків, які сидять осторонь», заявивши, що банк допомагає дипломатичним місіям здійснювати платежі, і вказав на американських кредиторів, включаючи Bank of America, які все ще активні в Росії.

Однак генеральний директор Йоганн Штробль сказав на зустрічі, що банк буде займатися можливим продажем або виділенням свого російського бізнесу. Він уточнив, що компанія продовжуватиме скорочувати діяльність у Росії, але залишить там певний бізнес, щоб зберегти банківську ліцензію. 

Деякі австрійські чиновники сподіваються, що вони зможуть протриматися досить довго для вирішення війни шляхом переговорів, що дозволить відновити нормальний бізнес з Росією, повідомили Reuters люди, обізнані з цим питанням.

У січні санкційний орган США розпочав розслідування по Raiffeisen через його бізнес, пов’язаний з Росією. У березні Reuters повідомив, що Європейський центральний банк тисне на Raiffeisen Bank International, щоб той згорнув свій бізнес у Росії.

23 березня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло Raiffeisen Bank International у перелік міжнародних спонсорів війни. Зокрема, Raiffeisen у РФ надає кредитні канікули та пільгові кредити російським військовим. В українському Райффайзен Банк заявили, що це “жодним чином не стосується” української "дочки" як окремої юридичної особи і не позначається на його діяльності.

Новини по темі: Банки Австрія