Завантажити ще

ГУР навело шість доказів того, що відео з “українськими військовими” та жінкою - фейк

ГУР навело шість доказів того, що відео з “українськими військовими” та жінкою - фейк
Фото: gur.gov.ua

Головне управління розвідки Міністерства оборони України підтвердило, що відео з жінкою та двома людьми в українській військовій формі є російським фейком.

- Розміщене нещодавно у мережі відео, на якому невідома особа в українській військовій формі начебто стріляє по цивільному авто жінки з малою дитиною, є російським фейком і ворожою ІПСО, - йдеться на сайті ГУР.

Українська розвідка назвала шість основних аргументів, які доводять постановочність відео:

1. Локація - на окупованій території між Донецьком та Макіївкою: поворот із окружної дороги на стрільбище "ДНР".

2. Одне з джерел вкиду — нік “Юрий Алексеич Z V”.

3. Українські військові наносять на свої авто суцільні хрести. А це хрести Вермахту. 

4. Реєстратори в Україні заборонені навіть в глибокому тилу та на заході України.

5. Кузов автівки, на якій нібито їдуть українські військові, був виготовлений в Росії й ніколи не поставлявся до України.

6. Неякісний монтаж. На 1:35 військовий у безпосередній близькості від машини стріляє з автомата. Але гучних звуків пострілів немає. Вікно машини відкрите. Йшла розмова через вікно. Звуку закриття вікна немає. Коли машина їде назад, знову чути, що вікно відкрите. Постріл був, бо на відео видно розліт гільз. У цей момент мав би бути хоч якийсь звук.

У ГУР МО зазначили, що ролик за примітивне виконання розкритикували навіть низка російських пропагандистів та телеграм-каналів. Російське МЗС, яке поширило відео у своєму твітері, також його прибрало.

У розвідці додали, що росіяни намагаються створити конфлікт між ЗСУ та представниками мусульманської спільноти. Цього разу - з кримськими татарами. 

- З діалогу військового й жінки, що була за кермом, можна зрозуміти, що вона нібито належить до кримськотатарського народу, - пояснили в управлінні розвідки.

Відео, яке було нібито знято з реєстратора в авто жінки, з'явилося у мережі 27 березня. Українські журналісті та блогери з'ясували, що ролик зняли біля тимчасово окупованої Макіївки. На відео “військовий” образив жінку, яка обігнала його машину, та попросив не розмовляти з ним "свинячою мовою". Також человік навіщось попросив документ і вголос промовив прізвіще: “Мустафаєва”.

16 березня Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ повідомило, що росіяни вкинули у мережу два фейк-відео, на яких люди у формі ЗСУ знущаються над Кораном