Завантажити ще

Бразилія пропонує створити коаліцію країн по мирних переговорах України з РФ

Бразилія пропонує створити коаліцію країн по мирних переговорах України з РФ

Влада Бразилії має намір запропонувати Китаю об'єднати країни, які спільно сядуть за стіл переговорів між Україною та Росією щодо завершення війни. Про це заявив міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйра, повідомляє The Financial Times.

- Я пропоную створити групу країн, які сядуть за стіл переговорів разом з Україною та Росією, щоб спробувати встановити мир, - сказав глава бразильського МЗС.

За його словами, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва докладає всіх зусиль, щоб відновити дипломатичний вплив країни на міжнародній арені, але чинить опір об'єднанню країн, які постачають Україні зброю.

- Ми дуже зацікавлені у сприянні чи допомозі в організації зустрічі, яка призведе до мирного процесу. Президент багато разів казав, що багато чує про війну, але дуже мало - про мир. Він зацікавлений у розмовах про мир, - наголосив Вієйра.

Як пише видання, міжнародні експерти не бачать позитивних аспектів у намірах бразильського лідера. Вони вважають, що Бразилія не здатна вплинути на результат цієї війни. Багато хто вважає її нейтральним арбітром, враховуючи її членство в БРІКС.