Завантажити ще

Гуменюк пояснила, чим загрожує імітація "відходу військ" росіян із Нової Каховки

Гуменюк пояснила, чим загрожує імітація

"Відхід" російських солдатів з Нової Каховки на Херсонщині є спробою психологічного впливу на місцеве населення та Сили оборони. Про це заявила всеукраїнський телемарафон спікер оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

– Це ознака тактики, яку ми спостерігаємо у виконанні ворога час від часу. Якщо повернемося за часів звільнення правобережжя, то ця тактика тоді також прозоро простежувалася. Вони починали посилено грабувати, пакувати свої валізи, відправляти до рідних додому все накрадене та переодягалися у цивільне, - заявила Гуменюк.

Як зазначив речник командування, війська РФ усвідомлюють, що наші воїни можуть зачищати цю смугу безпеки в 30 кілометрів. У зв'язку з цим ворог може здійснювати різні провокації.

- Саме тому вони імітують своє зникнення з населеного пункту, але це може приховувати велику загрозу. Вони можуть обстріляти цей населений пункт, звинуватити сили оборони, а потім знову через пропаганду просувати наративи для свого електорату про те, що план, який не реалізовано за 3 дні, все ще триває, - зазначила вона.

23 березня у Генштабі ЗСУ заявили, що російські війська залишили Нову Каховку. Пізніше з'явилася заява про те, що інформація не відповідає дійсності, і ворог залишається на своїх позиціях.