Завантажити ще

УПЦ (МП) почала виселятися із приміщень Києво-Печерської Лаври

УПЦ (МП) почала виселятися із приміщень Києво-Печерської Лаври
Фото: lavra.ua

Представники Української православної церкви Московського патріархату почали виїжджати з приміщень Києво-Печерської Лаври. На цьому наголосив міністр культури Олександр Ткаченко в ефірі всеукраїнського телемарафону.

– Процес виїзду відбувається. Це може засвідчити будь-який перехожий у Лаврі. Вивозять бойлери, столи, стільці. Якийсь процес розпочався, - заявив Ткаченко.

Як зазначили у відомстві, зараз працює міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого та рухомого майна, музейних експонатів, які перебували у користуванні УПЦ МП.

- Щойно комісія завершить свою роботу, можна буде чітко сказати, що було не так. Всі ці гучні заяви не відповідають реаліям, тобто вони потроху виїжджають. Є представники МВС та СБУ, є перевірки на виїзді з Лаври. Процес контролюється, – зазначив міністр.

За його словами, заяви УПЦ МП про "почорніння куполів" та "перекриття печер назавжди" також є неправдивими.

29 березня національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договір із Українською православною церквою (Московського патріархату) щодо використання Нижньої лаври. 20 березня керівництво УПЦ МП прийшло до Офісу президента, але не змогло зустрітися із Володимиром Зеленським.