Завантажити ще

МКС відреагував на погрози через ордер на арешт Путіна

МКС відреагував на погрози через ордер на арешт Путіна
Фото: icc-cpi.int

На адресу Міжнародного кримінального суду  (МКС) посипалися погрози через виданий ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Та президія Асамблеї держав-учасниць Римського статуту заявила про непохитну підтримку МКС. Про це повідомляється в пресслужбі суду.

Президія висловила «жаль з приводу цих спроб перешкодити зусиллям забезпечити відповідальність за дії, що заборонені міжнародним правом».

- Президія Асамблеї наголошує, що суд, його обрані посадові особи та його персонал мають потужну підтримку Асамблеї держав-учасниць Римського статуту. Ми підтверджуємо повну довіру Асамблеї до суду як до незалежної та неупередженої судової інституції та повторюємо нашу тверду прихильність підтримувати та захищати принципи та цінності, закріплені в Римському статуті, та зберігати його цілісність, – наголошується у повідомленні. 

У пресслужбі додали, що МКС «втілює колективне зобов’язання Асамблеї боротися з безкарністю за найтяжчі міжнародні злочини». І закликали «всі держави поважати незалежність судів і прокуратури».

Міжнародний кримінальний суд  видав ордери на арешт Путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової 17 березня. Право заарештувати їх мають 123 країн, які ратифікували Римський статут або визнають юрисдикцію МКС.