Завантажити ще

Іспанія приєдналася до угоди ЄС щодо постачання боєприпасів Україні

Іспанія приєдналася до угоди ЄС щодо постачання боєприпасів Україні
Фото: focus.ua

Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес підписала угоду щодо придбання країнами Європейського Союзу боєприпасів для підтримки України. Про це пише " Cadena COPE ".

Як зазначено у повідомленні, на сьогодні угоду про інвестування 2 мільярдів євро у постачання Україні артилерійських боєприпасів було підписано 18 країнами. Згідно з документом, держави спільно мають спрямувати нашій країні 1 мільйон боєприпасів упродовж 12 місяців.

Цей проект фінансуватиметься Європейським фондом світу. Він сприяє вирішенню проблеми з нестачею боєприпасів для ЗСУ, а також збільшить можливості європейської промисловості для задоволення нинішніх та майбутніх потреб.

- Це перший випадок, коли ЄС використовує механізм спільних закупівель озброєнь, який дозволить скоротити витрати та уникнути ризиків затримок через несподівані зміни попиту, - йдеться у заяві Міністерства оборони Іспанії.

За даними відомства, план підписаного документа передбачає три основні напрямки. Серед них – прискорення постачання запасів боєприпасів Україні, які є у країн ЄС чи тих, які вони отримають від промисловості до кінця травня. Йдеться про боєприпаси західного та радянського типу. Також країни зможуть направити Україні ракети за потреби.