Завантажити ще

Cі Цзіньпін заявив, що Китай готовий до «поглиблення всеосяжної співпраці» з Росією

Cі Цзіньпін заявив, що Китай готовий до «поглиблення всеосяжної співпраці» з Росією
Фото: SPUTNIK/REUTERS

Китай готовий до поглиблення «стратегічної співпраці та партнерства» з Росією. Країна буде посилювати співпрацю з РФ незалежно від змін ситуації на міжнародній арені, заявив голова КНР Сі Цзіньпін у ході переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним.

- Незалежно від того, як зміниться міжнародна ситуація, Китай буде, як і раніше, відданий просуванню всеосяжної стратегічної співпраці між Китаєм і Росією в нову епоху, - наголосив Сі Цзіньпіна, слова якого цитує МЗС КНР.

Сі Цзіньпін сказав, що звернув увагу на те, що Китай і Росія, будучи постійними членами РБ ООН,  "зобов'язані і повинні працювати разом, щоб спрямовувати і просувати глобальне управління шляхом, що відповідає очікуванням міжнародного співтовариства".

- Обидві сторони повинні підтримувати одна одну з питань, що стосуються основних інтересів один одного, і спільно протистояти втручанню у внутрішні справи зовнішніх сил, - наголосив голова КНР.

Путін в свою чергу заявив про те, що Росія "твердо підтримує Китай у захисті його власних законних інтересів з питань, пов'язаних із Тайванем, Гонконгом та Сіньцзяном".

У підсумку сторони підписали та оприлюднили «Китайсько-російську спільну заяву про поглиблення всеосяжного стратегічного партнерства у новій епосі» та «Спільну заяву щодо плану розвитку ключових напрямків китайсько-російського економічного співробітництва до 2030 року». Вважається, що вони «зроблять внесок у розвиток двосторонніх відносин і співробітництва в різних сферах на наступному етапі Складання планів і розгортання».

Лідер Китаю Сі Цзіньпін знаходиться з триденним візитом у Москві, куди прибув 20 березня. Провів декілька переговорів з Путіним. Серед тем, що обговорюються, - "мирний" план Китаю щодо завершення війни в Україні.