6 червня
Завантажити ще

Рада дозволила військовослужбовцям без вищої освіти отримувати офіцерські звання

Рада дозволила військовослужбовцям без вищої освіти отримувати офіцерські звання
Фото: t.me/verkhovnaradaukrainy

Верховна Рада ухвалила закон, який на час воєнного стану дозволяє військовослужбовцям без спеціальної вищої освіти отримувати офіцерські звання. Про це повідомив голова фракції «Слуга народу», член парламентського комітету з питань нацбезпеки Давид Арахамія.

- Війна виховала нових командирів. Ще рік тому багато хто з них жив цивільним життям. Не всі мали військову освіту чи диплом університету. Але зараз вони мають бойовий досвід, якого не мають офіцери країн НАТО. Для таких людей сьогодні ми ухвалили законопроект №8339. Він дозволяє отримати молодше офіцерське звання, минаючи формальні вимоги щодо диплома про вищу освіту, - написав народний депутат у своєму телеграм-каналі.

Арахамія виразив впевненість у тому, що досвідчені бійці стануть новою військовою елітою України, і “дрібні формальності” не повинні гальмувати їхню кар’єру.

Ексголова Верховної Ради, співавтор законопроекту Дмитро Разумков додав, що сержанти або старшини, які мають не менше трьох місяців бойового досвіду можуть бути призначені на посаду офіцера. Якщо протягом наступних трьох місяців вони себе успішно зарекомендують, то їм присвоюють офіцерські звання.

- Важливий крок для наших ЗСУ, який має суттєво покращити якість керівного складу у підрозділах. Сподіваюся на якнайшвидше підписання документа президентом, - написав Разумков у своєму телеграм-каналі.

Верховна Рада в понеділок, 20 березня, ухвалила в цілому законопроект № 8339. Документ підтримали 283 нардепи. Законопроект був зареєстрований в парламенті 9 січня 2023 року та прийнят за основу 7 лютого.