Завантажити ще

Парламент Франції не зміг повалити уряд і відхилити скандальну пенсійну реформу

Парламент Франції не зміг повалити уряд і відхилити скандальну пенсійну реформу
Фото: REUTERS

Французький уряд ухвалив скандальний закон про підвищення пенсійного віку після того, як депутати провалили голосування за висунення йому вотуму недовіри. Пропозиція відставки уряду отримала 279 голосів з 287 необхідних. Опозиції не вистачило лише 9 голосів, щоб повалити уряд і в той же час відхилити пенсійну реформу, передає Le Figaro.

Прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн з дозволу президента скористалася статтею 49.3 Конституції, щоб прийняти пенсійну реформу без схвалення парламенту. Вік виходу на пенсію підвищили з 62 до 64 років. 

- Я сповнена рішучості продовжувати здійснювати перетворення, необхідні для нашої країни, разом із моїми міністрами та присвятити всю свою енергію тому, щоб задовольнити очікування наших співгромадян, - сказала прем’єр-міністр Елізабет Борн. 

Макрон запросив депутатів і сенаторів до Єлисейського палацу 21 березня, щоб обговорити кризу, яка виникла у суспільстві та владі через рішення задіяти 49 статтю Конституції.

У той же час профспілки та студентські союзи заявили, що будуть продовжувати масові протести. Вони спалахнули з новою силою після прийняття пенсійної реформи. На вулицях французьких міст поліцейські намагаються розігнати демонстрантів. 

 

Новини по темі: Франція пенсійна реформа