Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

У Франції пройшли мітинги та погроми через прийняття пенсійної реформи в обхід парламенту

У Франції пройшли мітинги та погроми через прийняття пенсійної реформи в обхід парламенту
Фото: REUTERS

У низці французьких міст пройшли масові протести через підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років. У Парижі поліція застосувала водомети та сльозогінний газ, щоб розігнати демонстрантів, і заарештувала щонайменше 217 осіб. На фоні масових протестів депутати від опозиції закликали до вотуму недовіри уряду, що може призвести до його відставки. Про це пише французьке видання "Le Figaro".

У Парижі учасники протестів підпалювали сміттєві баки та кидали димові шашки у поліцейських. У Марселі розграбували декілька магазинів та порозбивали вікна на головній торговій вулиці. У Ліоні центральну ратушу закидали камінням та димовими шашками. В Ам'єні учасники акції спалили картонний манекен із зображенням президента Франції Еммануеля Макрона.

Протести спалахнули після того, як 17 березня прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн заявила, що з дозволу президента скористається статтею 49.3 Конституції, щоб прийняти закон про підвищення пенсійного віку без схвалення парламенту. Про рішення уряду Борн оголосила за кілька хвилин до того, як депутати повинні були голосувати за суперечливий законопроект. Представники лівих сил перервали її виступ виконанням гімну. 

Правляча коаліція не має більшості в парламенті, тому для прийняття пенсійної реформи потрібна підтримка Республіканської партії. Макрон вирішив задіяти статтю 49.3 Конституції, побоюючись недостатьної кількості голосів. Вона дозволяє обійти голосування, але опозиційні партії мають право негайно винести вотум недовіри. Якщо його підтримають більшістю голосів, то уряд піде у відставку.


Фото:REUTERS

Фото:REUTERS

Фото:REUTERS

Фото:REUTERS

Фото:REUTERS

Фото:REUTERS

Фото: REUTERS

Фото: REUTERS

Фото: REUTERS

Фото: REUTERS

Новини по темі: Франція Протести