Завантажити ще

Данілов спростував інформацію про 100 тисяч втрат серед українських військових

Данілов спростував інформацію про 100 тисяч втрат серед українських військових
Фото: facebook.com/rnbou

Секретар РНБО Олексій Данілов спростував інформацію про 100 тисяч втрат серед українських військових, яку оприлюднили в американському виданні Politico. В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" він заявив, що точну цифру знає президент.

- Я вам з повною відповідальністю заявляю, що у нас немає 100 тисяч втрат серед військових. Це неможливо. Точну цифру знають наші військові, знає президент. Під час війни це закрита інформація, але 100 тисяч це абсолютно не відповідає дійсності. Після війни 2014-го року ми знали, як воювати, а в Росії такого не було. На багатьох напрямках у них були втрати просто шалені, - сказав Данілов.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України додав, що співвідношення втрат наразі становить на користь ЗСУ 1 до 7, 1 до 8, а в деяких випадках 1 до 10.

15 березня відоме американське видання Politico написало, що, за оцінками офіційних осіб США, за рік війни загинуло чи було поранено понад 100 000 українських військовослужбовців, включаючи найдосвідченіших солдатів. Багато з цих втрат відбуваються в Бахмуті, де обидві сторони зазнають величезних втрат.

У листопаді 2022 року президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що втрати ЗСУ досягли 100 тисяч загиблими й пораненими.