18 травня
Завантажити ще

Україна, ООН та Туреччина продовжили термін "зернової" угоди ще на 120 днів

Україна, ООН та Туреччина продовжили термін

Договір про експорт зерна з наших портів продовжено ще на 120 днів. Відповідний документ було підписано представниками України, Туреччини та Організації Об'єднаних Націй. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков у своєму Фейсбуці.

- Угода з "зернової ініціативи" пролонгована ще на 120 днів. Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію. Зокрема, з 1 серпня і досі 25 мільйонів тонн ми відправили на потреби миру, - написав міністр.

Водночас, Кубраков підкреслив, що головним викликом на сьогодні є прискорення інспекційних перевірок у Туреччині, що дозволить світу отримати ще більше української агропродукції.

- Також продовжуємо роботу щодо приєднання до зернової ініціативи портів Миколаївщини та розширення номенклатури вантажів. Україна була і залишається міцно вбудованою у світову економіку та ринки. Можливість експортувати більше дозволить зняти інфляційні ризики, а відтак і соціальну напругу у багатьох країнах світу, – зазначив він.

Наприкінці липня 2022 року у Стамбулі Україна підписала договір з ООН та Туреччиною про відкриття "зернового коридору" для експорту агропродукції з наших портів. Відповідний договір було укладено між Росією, ООН та Туреччиною. Ця ініціатива дозволяє безпечно експортувати зерно з українських портів, зокрема гуманітарну допомогу для найбідніших країн світу. У листопаді того ж року сторони продовжили ініціативу ще на 120 днів.