Завантажити ще

Зеленський про ордер на арешт президента РФ: Путін офіційно став підозрюваним у депортації українських дітей

Зеленський про ордер на арешт президента РФ: Путін офіційно став підозрюваним у депортації українських дітей

Рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі про видачу ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна є початком історичної відповідальності. Про це заявив президент Володимир Зеленський у традиційному вечірньому зверненні до українців.

– Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна. Історичне рішення, з якого розпочнеться історична відповідальність. Глава держави-терориста та ще одна російська посадова особа офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині. У депортації українських дітей – незаконному переміщення тисяч наших дітей на російську територію, – заявив Зеленський.

Як зазначив президент, без наказу Путіна здійснити таку операцію росіяни не змогли б. У зв'язку з цим голова держави вважає, що "державне зло" починається саме з головної особи країни-агресора.

- Здійснити таку злочинну операцію було б неможливо без наказу найвищого керівника держави-терориста. Розділяти дітей із сім'ями, позбавляти їх будь-якої можливості зв'язатися з рідними, ховати дітей на російській території, розпорошувати по віддалених регіонах – все це очевидна російська державна політика, державні рішення, державне зло. Починається саме з першої посадової особи цієї держави, - наголосив він.

Йдеться про рішення МКС 17 березня, яким видано ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна та російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Згідно з документом, при в'їзді до однієї зі 123 країн, які ратифікували Римський статут або визнають юрисдикцію МКС, їх заарештують. Українська сторона привітала це рішення Гааги, а в Кремлі заявили, що не визнають його.