Завантажити ще

У Кремлі заявили, що не визнають ордер Гааги на арешт Путіна, а російський омбудсмен продовжить "роботу"

У Кремлі заявили, що не визнають ордер Гааги на арешт Путіна, а російський омбудсмен продовжить

У Кремлі прокоментували рішення Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков заявив, що Москва не визнає юрисдикції цього суду, передає "ТАСС".

- Сама постановка питання неприйнятна, ми не визнаємо юрисдикції цього суду, будь-які рішення його нікчемні з погляду права, - сказав Пєсков.

На це рішення відреагувала і уповноважена з прав дитини при президенті Росії Марія Львова-Бєлова, на арешт якої МКС також видав ордер. Вона заявила, що міжнародне співтовариство "оцінило її роботу з допомоги дітям".

- Що хочеться сказати. По-перше, чудово, що міжнародна спільнота оцінила ту роботу з допомоги дітям нашої країни, що ми не залишаємо їх у зоні воєнних дій. Що ми вивозимо їх, що створюємо для них хороші умови, оточуємо їх люблячими турботливими людьми,  - сказала Львова-Бєлова у коментарі "РБК".

Також російський омбудсмен наголосила, що продовжить роботу "в тому ж напрямку" незважаючи на ордер на арешт МКС.

- Були санкції всіх країн, навіть Японії щодо мене, зараз ордер на арешт. Цікаво, що буде далі. Ну а ми продовжуємо працювати, – заявила вона.

Міжнародний кримінальний суд 17 березня видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини при президенті РФ Марії Львової-Бєлової. Тепер їх мають заарештувати, як тільки-но вони перетнуть кордон однієї зі 123 країн, які ратифікували Римський статут або визнають юрисдикцію МКС.

Представники української влади привітали рішення МКС. Голова ОП Андрій Єрмак наголосив, що Путіна та Львову-Бєлову підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей. Тим часом радник ОП Михайло Подоляк заявив, що рішення Гааги є "конкретним сигналом" для російської еліти, а також "початком кінця Росії на світовій арені".