Завантажити ще

Єрмак, Кулеба та Подоляк пояснили, що означає ордер Гааги на арешт Путіна

Єрмак, Кулеба та Подоляк пояснили, що означає ордер Гааги на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Голова Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що тепер російського лідера можуть заарештувати на території країн, які ратифікували Римський статут.

- Для розуміння. Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента Російської Федерації Володимира Путіна та уповноваженого з прав дитини Російської Федерації Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей. Це означає, що вони можуть бути заарештовані на території країн, які ратифікували Римський статут. Хочу нагадати, що Україна системно співпрацює з МКС, – написав голова ОП у своєму телеграм-каналі.

За його словами, у розслідуваних в Україні провадженнях зафіксовано понад 16 тисяч випадків примусової депортації дітей, але реальні цифри можуть бути значно більшими. З них 308 дітей вдалося повернути.

Рішення МКС привітав і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він наголосив, що міжнародні злочинці будуть притягнуті до відповідальності за крадіжку дітей та інші злочини.

- Колеса правосуддя обертаються: я вітаю рішення МКС видати ордери на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової у зв'язку з насильницькою передачею українських дітей. Міжнародних злочинців буде притягнуто до відповідальності за крадіжку дітей та інші міжнародні злочини, - написав глава МЗС у своєму твітері.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що після рішення суду Гааги росіяни зможуть лише у себе в країні заперечувати всі злочини, скоєні в Україні.

- Тепер тільки у себе на болотах Росія може продовжувати кричати та заперечувати причетність до всіх звірств, скоєних в Україні. Світу все зрозуміло. Це великий крок в оновленні світової справедливості. Тепер світ ніколи не потисне руку тому, хто вирішив розпочати неспровоковану жорстоку війну в Україні. Наразі за межами бункера чекає арешт. І вирок! - написав він у своєму фейсбуці.

Радник Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що рішення МКС є "конкретним сигналом" для російської еліти, а також "початком кінця Росії на світовій арені".

- Світ змінився… Тож МКС видав конкретний ордер на арешт… «стратега» Путіна? 1. Це конкретний сигнал російським елітам: що з ними буде далі? І чому «як раніше» не буде… 2. Це початок кінця Росії у нинішньому вигляді на світовій арені. 3. Це безпосередня юридична процедура. Дочекайтеся… - написав він у твітері.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав рішення суду Гааги вагомим кроком до справедливості та зазначив, що Путін має постати перед судом.

– Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна за воєнний злочин – незаконну депортацію українських дітей. Це вагомий крок до справедливості. Адже саме Путін відповідальний за цей та інші злочини агресії. Глава держави-терориста має обов'язково постати у суді та відповісти за всі скоєні злочини проти України, - наголосив глава Кабміну.

А ДАЛІ ЩО?

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна 17 березня. Також ордер було видано на ім'я уповноваженого з прав дитини при президенті Росії Марії Львової-Бєлової. Тепер Путіна та Львову-Бєлову мають заарештувати, як тільки-но вони перетнуть кордон будь-якої країни, яка ратифікує Римський статут або визнає юрисдикцію МКС. Усього таких у світі 123 держави.