Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Швеція передасть Україні артустановки Archer, а Литва - боєприпаси та військову техніку

Швеція передасть Україні артустановки Archer, а Литва - боєприпаси та військову техніку
Фото: wikipedia.org

Влада Швеції ухвалила рішення про передачу Україні самохідних артилерійських установок Archer у кількості 8 одиниць. Про це заявив міністр оборони країни Пол Джонсон, повідомляє Dagens Nyheter.

– Можна сказати, що система Archer – це снайперська гвинтівка, а не дробовик. Саме здатність завдавати надглибоких ударів по артилерійській системі супротивника робить Archer унікальним. Вони дадуть українцям можливість вивести з ладу російські артилерійські системи, – заявив Джонсон.

За його словами, Україна отримає установки за кілька місяців. На них будуть встановлені комп'ютери для керування вогнем. Також Швеція навчатиме українських військових використовувати установки, а поблизу нашої країни буде створено логістичний хаб для обслуговування та ремонту. Як зазначив політик, уряд Швеції також зробив поправки до бюджету, в яких просить парламент країни передати Україні 10 танків Leopard 2.

Тим часом Литва оголосила про новий пакет допомоги для нашої країни, до якого увійдуть боєприпаси та військова техніка для ЗСУ.

- Новий пакет військової підтримки Литви для України включає 155-мм боєприпаси. Україна також отримає транспортні засоби та військові пайки. Загальна вартість військової допомоги, яку надає Литва для України, скоро сягне 450 мільйонів євро, - написав у своєму твітері міністр оборони Латвії Арвідас Анушаускас.

А В ЦЕЙ ЧАС

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що країни Заходу обговорюють питання про можливу передачу Україні бойових винищувачів. Про це повідомляє американський телеканал Sky News.

- Це те, що ми обговорюємо у групі країн-союзників. Це велике бажання України, – зазначила голова данського уряду.

Про які саме винищувачі йдеться між західними країнами, Фредеріксен не уточнила. Інших подробиць вона також не розкрила.