Завантажити ще

Наступного тижня в деяких регіонах можна вимкнути опалення

Наступного тижня в деяких регіонах можна вимкнути опалення
Фото: REUTERS

З наступного тижня у деяких регіонах України можна завершувати опалювальний сезон. Про це заявив голова енергокомітету Верховної Ради, нардеп Андрій Герус.

- В Україну поступово приходить тепла весняна погода. Враховуючи прогноз погоди, з понеділка у деяких регіонах можна завершувати опалювальний сезон та зекономити енергоресурси, зокрема газ, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Герус додав, що внаслідок потепління в Україні суттєво знижується споживання електроенергії. Збільшуються денні профіцити, адже зростає генерація сонячних електростанцій.

Міський голова Кам'янського Дніпропетровської області Андрій Білоусова повідомив у середу, що опалювальний сезон у місті завершується з наступного понеділка, 20 березня. Власті Кропивницького Кіровоградської області 14 березня вирішили, що oпалювальний сезoн у місті закінчиться не пізніше 15 квітня. 

Опалювальний сезон в Україні завершується, коли середньодобова температура протягом трьох днів перевищує +8 градусів. У 2022 році опалювальний сезон завершився 28 березня. 4 березня 2023 року міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна закінчує опалювальний сезон із профіцитом потужності, а також із достатніми запасами газу та вугілля