24 травня
Завантажити ще

Резніков: Винищувачі не впливають на контрнаступ, але їх передача Україні поліпшить можливості ЗСУ

Резніков: Винищувачі не впливають на контрнаступ, але їх передача Україні поліпшить можливості ЗСУ
Фото: facebook.com/reznikovoleksii

Передача Україні літаків західними країнами може покращити наступальні можливості наших захисників, але на питання про запланований контрнаступ це не впливає. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков під час брифінгу в Одесі.

– Авіаційна платформа потрібна нам як посилення нашої протиповітряної оборони. Недостатньо систем Patriot, NASAMS, Crotale і так далі. Тому в першу чергу ми боремося на дипломатичному фронті, переконуючи партнерів, що потрібно ухвалити рішення про основний бойовий літак як елемент захисту в першу чергу, - заявив Резніков.

Як зазначив міністр, передача винищувачів допоможе не лише поліпшити наступальні можливості ЗСУ, але й зберегти більшу кількість життів воїнів. За його словами, для успішного контрнаступу українським військовим необхідно перевести ворога в оборону, припинити його домінування у повітрі та знищити логістику росіян.

- У цих трьох чинниках два – це авіація. Тому чим швидше отримаємо сучасний літак, тим краще, - підкреслив він.

Напередодні міністр оборони Олексій Рєзніков висловив упевненість, що Україна отримає винищувачі від країн Заходу. За його словами, раніше країни відмовлялися від постачання танків, але потім таке рішення було ухвалено. У зв'язку з цим глава Міноборони сподівається на аналогічні дії від країн-партнерів щодо ситуації з поставками винищувачів.