7 червня
Завантажити ще

Данія відправить в Україну танки Leopard 1 до кінця весни

Данія відправить в Україну танки Leopard 1 до кінця весни
Фото: wikipedia.org

Данія планує відправити першу партію танків Leopard 1 до України протягом весни. Про це заявив виконувач обов'язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен, повідомляється на сайті датського Міністерства оборони.

– Я дуже радий, що відвідав FFG. Я був там, щоб переконатися, що робота з підготовки танків Leopard 1 для України просувається, щоб ми могли якнайшвидше їх запустити. Я пишаюся тим, що Данія у співпраці з іншими країнами підтримує українську боротьбу за свободу, і ми сподіваємось, що зможемо доставити перші танки в Україну протягом весни, - заявив Поульсен.

Як зазначили у відомстві, за широкої підтримки парламенту Данії уряд розпочав співпрацю з Німеччиною та Нідерландами, щоб передати Україні не менше 100 танків Leopard 1.

- Данія розпочала проект із модернізації великої кількості танків Leopard 1A5 спільно з Нідерландами та Німеччиною на початку лютого. Першим етапом проекту є швидке постачання танків для двох батальйонів – що еквівалентно приблизно 80 танкам – у найкоротші терміни, – йдеться у повідомленні.

За даними Міноборони Данії, перші танки будуть готові навесні та їх використовують для тренувань українських військових. Також Данія запропонує українській стороні навчання та тренування щодо використання танків та запчастини до них.