Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
12 квiтня
Завантажити ще

Януковича та його охоронця заочно судитимуть за підбурювання до дезертирства

Януковича та його охоронця заочно судитимуть за підбурювання до дезертирства
Фото: Фото Йоганнеса Саймона/Getty Images

Подільський районний суд Києва ухвалив рішення про здійснення спеціального судового провадження щодо експрезидента Віктора Януковича та колишнього начальника його служби безпеки у справі про підбурювання до дезертирства. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

- Ухвалення судом цього рішення дозволяє провести судовий розгляд та ухвалити остаточне рішення за висунутим обвинуваченням без участі обвинувачених. Як встановило слідство, 23 лютого 2014 року, діючи спільно з начальником служби своєї безпеки та представниками Російської Федерації, повітряними і морськими суднами військово-морських сил Росії, експрезидент двічі незаконно перетнув державний кордон України та переправив через нього до Росії щонайменше 20 осіб, – розповіли в Офісі.

Того ж дня, перебуваючи на території військової частини Чорноморського флоту в районі Козацької бухти у Севастополі, Янукович підбурював до дезертирства військовослужбовців Управління держохорони України, які безпосередньо виконували завдання із забезпечення його особистої охорони.

- Експрезиденту інкримінували організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України та підбурювання до скоєння дезертирства (ч. 2 ст. 332, ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 408 Кримінального кодексу України). А його колишньому охоронцю висунуто звинувачення в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон та дезертирство (ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 408 Кримінального кодексу України). Досудове розслідування у кримінальному провадженні відбувалося за спеціальною (заочною) процедурою, оскільки експрезидент та його головний охоронець тривалий час ховаються від органів слідства й суду, – розповіли в Офісі.

У січні суд вчергове обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для колишнього президента Віктора Януковича у справах Майдану. Тоді через дії організованої злочинної групи на чолі з експрезидентом загинули 76 громадян та понад 800 отримали тілесні ушкодження, зазначили у ДБР. Крім цього, раніше суди обирали запобіжний захід Януковичу у вигляді тримання під вартою у справах про узурпацію влади, з Харківських угод та дезертирства.