Завантажити ще

Британія готова передати Typhoon станам НАТО, які відправлять Україні винищувачі

Британія готова передати Typhoon станам НАТО, які відправлять Україні винищувачі
Фото: ru.wikipedia.org/

Уряд Великобританії запропонував країнам Північноатлантичного Альянсу надати винищувачі Typhoon замість поставки літаків Україні. Про це заявив депутат від Консервативної партії Роберт Кортс, повідомляє The Mirror.

- Чи не можна поставити винищувачі, якщо не безпосередньо Україні, то одній із країн-партнерів, яка могла б передати МіГ-19, Су-24 чи якийсь інший літак, доступний у всьому світі?, - звернувся парламентар до колег.

За його словами, йдеться про передачу знятих з озброєння літаків Typhoon, які вже не використовуються військами Великобританії. Цю ідею підтримав Міністр оборони країни Марк Франсуа. Він зазначив, що на британській авіабазі "пилиться" одна ескадрилья Typhoon, а ініціатива депутата могла б розблокувати постачання МіГ та F-16, які зараз необхідні Україні.

- Замість того, щоб вони припадали пилом в ангарі, навіть якщо їхнє постачання займе деякий час, чому б нам не зробити політичний сигнал, не запропонувати їм шість таких Typhoon, які знаходяться в ангарі і ніяк не використовуються?, - підкреслив він.

Напередодні Міністр оборони Олексій Резніков висловив упевненість, що Україна отримає винищувачі від країн Заходу. За його словами, раніше країни відмовлялися від постачання танків, але потім таке рішення було ухвалено. У зв'язку з цим глава Міноборони сподівається на аналогічні дії від країн-партнерів щодо ситуації з поставками винищувачів.