22 вересня
Завантажити ще

Південна Корея дозволила Польщі передати Україні гаубиці зі своїми деталями

Південна Корея дозволила Польщі передати Україні гаубиці зі своїми деталями
Фото: REUTERS/Oleksandr Ratushniak/File Photo

У Південній Кореї вперше підтвердили, що дозволили Польщі передати Україні озброєння зі своїми компонентами. У 2022-му уряд Південної Кореї схвалив експорт польських самохідних гаубиць Krab з шасі південнокорейського виробництва K9 Thunder. Про це 8 березня повідомило агентство Reuters із посиланням на представника міністерства оборони Південної Кореї.

Це перше підтвердження того, що Південна Корея офіційно погодилася хоча б побічно постачати Україні компоненти озброєнь. Раніше офіційні особи у Сеулі відмовлялися коментувати передачу польських гаубиць Krab Україні.

- Ми розглянули всю документацію та можливі проблеми всередині DAPA (Бюро технічного контролю Адміністрації програми оборонних закупівель. - Авт.)... потім вирішили видати ліцензію на експорт до Польщі, - сказав директор європейсько-азіатського підрозділу Бюро міжнародного співробітництва Кім Хен Чхоль.

Водночас він наголосив, що позиція уряду Південної Кореї, як і раніше, полягає в тому, щоб не передавати своє озброєння Україні. Сеул побоюється, що якщо підтримає Україну, Росія передасть Північній Кореї літаки або технології.

Польща у травні 2022 року відправила до України 18 гаубиць Krab. У січні 2023 року під час візиту до Сеулу генеральний секретар НАТО закликав Південну Корею надати військову підтримку Україні. Єнс Столтенберг послався на інші країни, які після вторгнення Росії змінили свою політику відмови від постачання зброї країнам, які перебувають у конфлікті. Столтенберг подякував Південній Кореї за нелетальну допомогу Україні.