30 травня
Завантажити ще

Уряд спростив видачу довідок колишнім військовополоненим

Уряд спростив видачу довідок колишнім військовополоненим
Фото: t.me/minre_ua

Уряд удосконалив процедуру видачі довідок про перебування військовослужбовців у полоні. Про це 7 березня повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

- Сьогодні уряд затвердив зміни, якими спрощено порядок оформлення довідок про перебування у місцях неволі внаслідок збройної агресії проти України, - йдеться у повідомленні.

Наразі колишні полонені військовослужбовці або їхні законні представники особисто звертаються до силових відомств для отримання довідок. Відтепер за довідкою може звертатися Національне інформаційне бюро з питань військовополонених, примусово депортованих та зниклих осіб як орган, що здійснює облік військовополонених. А саме – до Міноборони, правоохоронного органу, командира підрозділу ЗСУ, іншого законного військового формування чи органу, який належить до Сил безпеки й оборони України.

- Ухвалені зміни значно пришвидшать процес отримання довідок, заощадять час і сили колишнім військовополоненим чи їхнім рідним, - пояснили в Мінреінтеграції.

Довідка входить до переліку обов’язкових документів для звернення до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи військовослужбовців. Зміни до законодавства були розроблені за дорученням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

За рік війни Україні вдалося провести 38 обмінів полоненими та звільнити 1863 особи.