Завантажити ще

Заяву Маріуша Блащака про те, що Patriot вже в Україні назвали помилкою перекладу

Заяву Маріуша Блащака про те, що Patriot вже в Україні назвали помилкою перекладу
Фото: facebook.com/PoselMariuszBlaszczak

Американська система протиповітряної оборони Patriot досягла України. Про це міністр оборони Польщі Маріуш Блащак сказав в інтерв'ю іспанській газеті La Razón, опублікованому 7 березня.

– Тут я маю наголосити, що завдяки зусиллям Польщі батареї Patriot та перші танки «Леопард», серед іншого, досягли України, – повідомив Блащак, говорячи про допомогу Польщі Україні.

Безпосередньо Варшава передала Києву озброєння на суму понад 2,2 млрд євро, заявив міністр оборони Польщі. У цю суму не входять витрати на навчання українських солдатів та останній пакет «броньованих» машин, до якого входять танки Leopard 2A4.

У той же час інформоване джерело повідомило агентству " Інтерфакс-Україна ", що Україна чекає на прибуття зенітно-ракетних комплексів Patriot після квітня.

У Міноборони Польщі заявили про помилку під час перекладу

У відповідь на інформаційний запит Укрінформу в міністерстві національної оборони Польщі повідомили, що Маріуш Блащак не говорив, що Україна вже отримала ЗРК Patriot, а ствердив, що позитивне рішення про передачу Києву цієї системи ППО було прийнято завдяки зусиллям Польщі.

- Намір віцепрем’єр-міністра, міністра національної оборони Маріуша Блащака полягав у тому, щоб вказати, що завдяки зусиллям Польщі було прийнято рішення про передачу батареї Patriot, - повідомили в міністерстві, підкресливши, що перші польські танки Leopard вже в Україні.

В міністерстві зауважили, що поява в іспанському виданні згадки від польського міністра про отримання Україною ЗРК Patriot, очевидно, пов’язана з помилкою під час перекладу.

Довідка

США та Німеччина у грудні та січні повідомили про передачу Україні систем Patriot. У січні та лютому ЗМІ повідомили про початок навчання українських військових. В Оклахому прибули близько 100 бійців. До Німеччини - група із 70 осіб. Повідомлялося, що підготовка триватиме кілька місяців.