Завантажити ще

Міністр оборони Словаччини: Рішення відносно передачі Україні МіГ-29 очікується протягом днів

Міністр оборони Словаччини: Рішення відносно передачі Україні МіГ-29  очікується протягом днів
Фото: Armed Forces США//commons.wikimedia.org

Словаччина розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29 радянського виробництва, які було знято з озброєння минулого року. Рішення може бути прийнято протягом найближчих днів або тижнів, повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь в інтерв’ю агенції AP.

- Ми більше ніколи не будемо використовувати МіГи. Вони не мають для нас реальної цінності. Якщо ми віддамо їх Україні, вони можуть допомогти врятувати їхні життя, – наголосив Надь.

Він додав, що останній, 11-й радянський винищувач планується передати словацькому музею. Якщо Словаччина найближчим часом ухвалить рішення відносно передачі літаків, то країна стане першим членом НАТО, який передасть Києву бойову авіацію.

У лютому президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті в Брюсселі звернувся до виконувача обов’язків прем’єра Словаччини Едуарда Гегера з проханням поставити винищувачі МіГ-29. Той пообіцяв зробити все можливе. Після цього спікер парламенту Словаччини Борис Коллар заявив, що у питанні передачі Україні винищувачів МіГ-29 спочатку потрібно вирішити, чи має тимчасовий уряд легітимність для цього.

З лютого 2022 року Словаччина надала Україні озброєння на загальну суму майже 168 мільйонів євро. Це ракетні комплекси С-300, гелікоптери, тисячі ракет для систем залпового вогню "Град" і десятки бронемашин.

МіГ-29 - багатоцільовий радянський винищувач четвертого покоління. Був основним багатоцільовим винищувачем країн Варшавського договору та СРСР впродовж 80-х років XX ст. Нині перебуває на озброєнні багатьох країн світу, зокрема й України.