4 жовтня
Завантажити ще

Президент Володимир Зеленський: Повернувши Крим, ми відновимо мир

Президент Володимир Зеленський: Повернувши Крим, ми відновимо мир
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Повернувши Крим, Україна відновить мир. Про це президент Володимир Зеленський заявив у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

- 9 років тому російська агресія почалася з Криму. Повернувши Крим, ми відновимо мир. Це наша земля. Наші люди. Наша історія. Ми повернемо український прапор у кожен куточок України, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Президент додав фото, які були зроблені 26 лютого 2014 року. У цей день до 16 тисяч людей вийшли до Верховної Ради Криму протестувати проти російській окупації. Наступного дня до урядових будівель півострова увійшли російські військові.

Представництво президента України в Криму заявило, що спротив не покидав півострів протягом девʼяти років окупації. 

- Від мітингів до одиничних демонстрацій, від акцій протесту до героїчних вчинків українських військових, яким попри загрозу, вдавалося тримати оборону флоту та навіть забрати деяку військову техніку від загарбників… Велика шана кожному громадянину, який продовжує боротьбу попри погрози, кримінальні переслідування та незаконні вироки окупаційних судів, - йдеться у фейсбуці відомства.

У 2020 році указом президента Володимира Зеленського 26 лютого визнали Днем спротиву окупації Крима. 23 лютого 2023 року в ефірі кримських радіостанцій пролунало звернення глави ГУР Кирила Буданова.