6 червня
Завантажити ще

Зеленський відповів на звинувачення журналістки "5 каналу" під час пресконференції

Зеленський відповів на звинувачення журналістки
Фото: REUTERS

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції у Києві відповів на звинувачення журналістки "5 каналу" Ганни Рибалко, що не підготував українців до повномасштабного наступу. Після згадки про можливу відповальність ексголови СБУ Івана Баканова їй вимкнули мікрофон.

- Дякую за можливість поставити запитання "5 каналу" - каналу, який ще у квітні вимкнули із цифрового етеру разом із "Еспресо" та "Прямим" і наразі ми не маємо можливості повноцінно мовити. Але моє запитання не про це. Коли у січні США та НАТО попереджали про повномасштабне вторгнення росіян, ви закликали українців зберігати холодну голову і не піддаватися на провокації. Чи шкодує ви про це своє звернення і чи вбачаєте персональну відповідальність за те, що громадяни належним чином не були поінформовані про реальні загрози? Чи вбачаєте ви проблему, можливо, у вашому оточенні, яке применшувало загрозу, і яке покарання, на вашу думку, має понести ексголова СБУ і ваш друг дитинства Іван Баканов? Чи дійсно нині він перебуває в Україні і чи ви погоджуєтеся з тезою, що через СБУ... [на цьому моменті журналістці вимкнули мікрофон], - запитала Рибалка.

- Дякую за вашу доповідь. Дуже приємно. Ми не втратили державу. Так, це завдяки народу України, завдяки ЗСУ. Напевно, завдяки трошки й мені. Так вважають багато людей. Звісно, що не всі. І я ніякий не герой. Але я хоч щось зробив, якщо ми тут, у Києві. У нас є натівська зброя, і ми боремось, а не підписуємо зрадницькі договори, «мінські угоди» тощо. Ми переможемо з таким, як є, президентом. А з тим, шо був, – не перемогли. Я знищив російську присутність у парламенті, російські канали в Україні і олігархів. І, вибачте, один з них – власник вашого телеканалу, - відповів Зеленський.

Володимир Зеленський втретє від початку війни провів велику пресконференцію для українських та західних журналістів. Вона тривала майже дві з половиною години.