Завантажити ще

Зеленський пояснив, коли Україна піде на перемовини з Росією

Зеленський пояснив, коли Україна піде на перемовини з Росією
Фото: REUTERS

Володимир Зеленський заявив, що після перемоги України у війні переговори з Росією неминучі. Країни матимуть дипломатично зафіксувати домовленості. Але для цього Росія має виконати кроки розробленої українською владою "Формули миру". Про це президент заявив під час пресконференціїу Києві.

- Я не думаю теоретично про те, як можуть пройти ці перемовини [з Росією]. Ми запропонували конкретні кроки, Україна ініціювала "Формулу миру". Ми бачимо зацікавленість у цій "Формулі миру" з боку союзників. Там є фіксація миру, кінця війни, там є цей пункт, і він дуже важливий. Нам потрібні гарантії безпеки. І тоді, коли є виконання [цих пунктів], а значить, і повага до міжнародного права і до людей, то ми дійдемо до дипломатичної фіксації кінця війни. Але для цього треба виконати пункти поваги, - заявив Зеленський.

"Формулу миру" Зеленський представив під час виступу перед учасниками саміту «Групи двадцяти» у листопаді 2022 року. 5-й пункт передбачає відновлення територіальної цілісності України, а в 6-му йдеться про необхідність виведення російських військ та припинення бойових дій.

Володимир Зеленський втретє від початку війни проводить велику пресконференцію для українських та західних журналістів.