Завантажити ще

У Вашингтоні уточнили, що танки Abrams Україна отримає не пізніше 1,5 років

У Вашингтоні уточнили, що танки Abrams Україна отримає не пізніше 1,5 років
Фото: РАДОВАН СТОКЛАСА/REUTERS

Щоб поставити обіцяні танки Abrams, американській стороні знадобиться до 1,5 років. Йдеться не про тижні та місяці. Про це заявила міністр армії Крістін Вормут, повідомляє CNN.

– Ми шукаємо найшвидший спосіб доставити танки українцям. Це не буде питання тижнів, я скажу це. Жоден із варіантів, які ми розглядаємо, не стосується тижнів чи двох місяців. Це довші терміни. Але я думаю, що є варіанти менше двох років, менше півтора року. Але знову ж таки ми повинні розглянути плюси та мінуси кожного з них, - заявила американський міністр.

Водночас Уормут наголосила, що США розглядають й інші варіанти танків, зокрема створення озброєння "з нуля". Також Вашингтон розглядає варіант передачі танків іншим країнам, які раніше купували їх у США. Американська влада не виключає, що це може прискорити їх передачу.

Про передачу Україні бойових танків президент США Джо Байден оголосив 25 січня. За його словами, Вашингтон передасть Україні 31 бойовий танк Abrams M1. У той же час Байден зазначив, що танки Abrams складні в управлінні та експлуатації. За його словами, спочатку необхідно навчити персонал та забезпечити матеріально-технічне обслуговування.