Завантажити ще

Журналіст Коцаба, який закликав бойкотувати мобілізацію, виїхав із України в США

Журналіст Коцаба, який закликав бойкотувати мобілізацію, виїхав із України в США
Фото: galka.if.ua

Мешканець Івано-Франківська Руслан Коцаба, який закликав українців бойкотувати мобілізацію, виїхав до Сполучених Штатів під виглядом політичного біженця. Про це пише " Суспільне ".

- Мій клієнт визнаний політичним біженцем. Я зверталася до Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оскільки моєму клієнту загрожували фізичною розправою. За допомогою цієї організації мій клієнт залишив межі України. Він отримав статус біженця, паспорт та документи. Наразі департамент безпеки США займається його безпекою, - заявила адвокат Коцаби Світлана Новицька.

Як пише видання, 23 лютого у Коломийському міськрайонному суді пройшло засідання у справі Коцаби, але підозрюваний на нього не з'явився. У зв'язку з цим прокурор Олексій Безрукий просив у суду дозвіл на оголошення його у розшук.

- Те, що Коцаба пише, що він робить заяви, що він у США, можливо чи в Росії, ми не можемо знати. У нас кримінально-процесуальним кодексом передбачено перелік органів, які забезпечують відеозв'язок. Ми погодили одним із районних судів Києва. Однак Коцаба на судові засідання не з'являється. Тому вважаю, що необхідно вирішувати питання розшуку обвинуваченого, – наголосив Безрукий.

Захисник обвинуваченого заявила у відповідь, що взяти участь у засіданні її підзахисний міг лише у консульстві України у Нью-Йорку, але дозвіл від МЗС нібито відомство не отримало.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Журналіст Руслан Коцаба був затриманий у лютому 2015 року за підозрою у державній зраді та перешкоджанні діяльності Збройних сил України. У травні 2016 року Івано-Франківський міський суд ухвалив вирок у вигляді 3,5 років позбавлення волі, але Апеляційний суд його повністю виправдав.

Прокуратура заперечила це рішення у Вищому спеціалізованому суді України, який направив справу Коцаби на повторний розгляд. У лютому 2018 року Апеляційний суд Івано-Франківської області ухвалив рішення направити справу до Долинського районного суду, а звідти обвинувальний акт повернули прокуратурі через відсутність доказів. З квітня 2019 року справа перебуває на розгляді у Коломийському суді.