Завантажити ще

10 заяв про війну в Україні зі звернення Путіна. Спойлер: кхе-кхе і нічого нового

10 заяв про війну в Україні зі звернення Путіна. Спойлер: кхе-кхе і нічого нового
Фото: REUTERS

Президент країни-агресора Росії Володимир Путін 21 лютого звернувся із промовою до Федерального зібрання, під час якої оголосив про вихід РФ із двостороннього договору із США про скорочення ядерної зброї. Виступ Путіна продовжувався 1 годину 45 хвилин, але за цей час не прозвучало нових заяв стосовно розв'язаної Росією геноцидної війни проти України. Путін повторив тезиси про "колективний захід", "антиРосію" та "неонацистів".

  • Рік тому задля захисту людей на наших історичних землях, для забезпечення безпеки нашої країни, для ліквідації загрози, яка походила від неонацистського режиму, що склався в Україні після перевороту 2014 року, було ухвалено рішення про проведення СВО.
  • Я хочу повторити це: це вони [Захід] розв'язали війну. А ми використовували силу та використовуємо, щоб її зупинити.
  • Ті, хто планував нову атаку на Донецьк та на Донбас, на Луганськ, чітко розуміли, що наступна мета – це удар по Криму та Севастополі, і ми це знали та розуміли.
  • Ми робили все можливе, справді все можливе для того, щоб вирішити цю проблему мирними засобами. Терпляче вели переговори про мирний вихід із цього найтяжчого конфлікту, але за нашою спиною готувався зовсім інший сценарій.
  • Відповідальність за розпалювання українського конфлікту, за ескалацію, за зростання кількості його жертв повністю лежить на західних елітах і, звичайно, на київському сьогоднішньому режимі, для якого український народ, по суті, чужий.
  • Ми не воюємо із народом України, про це я вже багато разів говорив. Він, народ України, сам став заручником київського режиму та його західних господарів, які фактично окупували цю країну у політичному, військовому, економічному сенсі.
  • Одна обставина має бути зрозумілою всім: чим більш далекобійні західні системи надходитимуть в Україну, тим далі ми будемо змушені відсувати загрозу від наших кордонів. Це природно.
  • Нагадаю, у 30-х роках минулого століття Захід фактично відкрив нацистам шлях до влади в Німеччині, а в наш час з України вони почали робити антиРосію. Проект насправді не новий. Люди, які хоч трохи занурюються в історію, знають чудово, цей проект сягає корінням ще в XIX століття. Його вирощували і в Австро-Угорській імперії, [його вирощувала] і Польща, та інші країни з однією метою: відірвати ці історичні території, які сьогодні називаються Україною, від нашої країни. 
  • Мільйони людей на Заході розуміють, що їх ведуть до справжньої духовної катастрофи. Еліти, прямо треба сказати, божеволіють, і це, схоже, вже не лікується. Але це їхні проблеми. Англіканська церква навіть планує розглянути ідею про гендерно-нейтрального Бога. Що тут скажеш? Вибач, Господи, не знають, що творять.

  • Пишаюся, думаю, всі ми пишаємося, що наш багатонаціональний народ, абсолютна більшість громадян зайняли принципову позицію щодо спеціальної військової операції, зрозуміли, у чому сенс дій, які ми робимо, підтримали наші дії щодо захисту Донбасу.