Завантажити ще

Промова Байдена у Києві: Не знаю, на що сподівається Путін

Промова Байдена у Києві: Не знаю, на що сподівається Путін
Фото: president.gov.ua

Джо Байден у Києві розповів про розмову з Володимиром Зеленським у першу ніч війни та заявив, що президент Росії Володимир Путін продовжує робити помилки. Американський лідер виступив після перемовин з українським колегою, повідомив Офіс президента.

- Дійсно, рік тому ми мали розмову пізно вночі за часом США і тут рано-вранці, і тоді російські літаки перетнули український кордон, а ви мені сказали, що чути вибухи за вікном. Я тоді не міг повірити, що світ зміниться. 

Я тоді запитав у вас: що відбувається, як я можу вам допомогти? Ви тоді сказали - зібрати лідерів світу і попросити їх про допомогу Україні. Ви тоді сказали, що не знаєте, коли ми ще зможемо поговорити. 

Рік тому світ готувався до можливого падіння Києва. Але минув рік: Київ стоїть, Україна стоїть і увесь світ вам допомагає.

Київ увійшов до мого серця. Я приїздив до Києва шість разів: як віцепрезидент і один раз - як президент. Після Революції Гідності я приїздив три рази. У 2015 році я мав змогу звернутися до Верховної Ради і говорити про розбудову потужної демократії. 

Вражає, як всі стають на допомогу, навіть малі діти, які намагаються щось зробити.

Це найбільша сухопутна війна в Європі за три чверті століття, і ви перемагаєте незважаючи на інші думки та прогнози.

Ми побудували коаліцію по різні боки Атлантичного і Тихого океанів, понад 50 країн допомагають Україні. Разом ми передали більше 700 танків, понад 1000 ББМ, понад 1000 артилерійських систем, понад два мільйони артилерійських снарядів… Все те, що допомагає боронити країну.

Я не кажу про ту додаткову допомогу на 2 млрд, яка буде оголошена від США. Там будуть додаткові боєприпаси для HIMARS, додаткові системи, які дадуть можливість захистити український народ від бомбардувань. Пізніше ми оголосимо про нові санкції, які не дозволять обійти санкційні механізми. 

Росія намагається стерти Україну з лиця землі. Путін хотів, щоб Захід був розділений. Він розраховував на те, що ми не зможемо забезпечити єдність країн-членів НАТО. Він сподівався, що така єдність не триватиме, а зараз взагалі не знаю, на що він сподівається. Але він продовжує робили помилки, - заявив Байден.

20 лютого Джо Байден приїхав до України вперше за час війни. Цей неоголошений візит був першим за 15 років візитом президента США до Києва. Володимир Зеленський назвав його найважливішим в історії українсько-американських відносин. Президенти поклали квіти до Стіни пам’яті загиблих за Україну, розташованої біля Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. На Алеї сміливості біля Верховної Ради за їхньої участі відкрили табличку, присвячену Джо Байдену. З Києва президент США поїхав до Польщі, де проведе з офіційним візитом три дні.

Новини по темі: Джо Байден