Завантажити ще

Президент США Джо Байден приїхав до Києва з неоголошеним візитом

Президент США Джо Байден приїхав до Києва з неоголошеним візитом
Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Президент США Джо Байден вперше з початку повномасштабної війни приїхав до Києва. Байден та президент України Володимир Зеленський під звуки сирени повітряної тривоги відвідали Михайлівську площу, де знаходиться Стіна пам'яті полеглих за Україну.

Видання "Телеграф" повідомило, що через візит зранку вздовж українсько-польського кордону курсує стратегічно-розвідувальна авіація США.

Білий дім анонсува візит у Польщу 20-22 лютого напередодні річниці російського вторгнення і запевняв, що зустріч із Зеленський та візит до Києва не планується. 19 лютого американське видання Politico написало, що помічники Джо Байдена розглядали можливість таємного візиту візиту президента США до України, але визнали його надто ризикованим. Причиною стало те, що президент Росії Володимир Путін любить символізм і може відзначити річницю вторгнення в Україну "демонстрацією сили".

Президент США - один із небагатьох західних лідерів, які не відвідали Україну за час війни. 20 лютого Джо Байден розпочне свій візит до Польщі, присвяченого роковинам вторгнення Росії в Україну. Це буде другий за рік приїзд президента США до країни. Він був у Варшаві у березні 2022 року.

Це перший за останні 15 років візит президента США до Києва. Востаннє Україну відвідував Джордж Буш старший 31 березня 2008 року.

Новини по темі: Джо Байден МЗС України