Завантажити ще

Єрмак закликав світ до створення механізму для боротьби з агресією

Єрмак закликав світ до створення механізму для боротьби з агресією
Фото: President.gov.ua

Голова Офісу президента Андрій Єрмак взяв онлайн-участь у дискусії у рамках Мюнхенської конференції з безпеки. У своїй промові він заявив про важливість збудувати такий механізм безпеки, який зможе запобігати агресії або ефективно покарати її. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

- Несправедливість завжди спирається на безкарність та вигоду. І тому Україна бореться не лише за власне виживання та свободу – вона платить високу ціну за те, щоб із горнила цієї війни вийшла нова етика, яка ляже в основу повоєнного світового порядку, - заявив Єрмак.

За його словами, нова етика має передбачати три пункти - несправедливість має бути збитковою та осудною, а вигода має визначати/відміряти лише справедливість. Єрмак наголосив, що існуючі механізми показали свою нездатність забезпечити безпеку у центрі Європи. Як зазначив голова ОП, всі заходи, вжиті після початку російського вторгнення, мали виключно реактивний характер.

- Отже, в інтересах не лише України, а й усього світу вибудувати такий механізм, який зможе запобігати агресії. А якщо не вдасться дуже ефективно карати за акт агресії, - сказав він.

Також Єрмак нагадаємо про розроблений проект документу Kyiv Security Compact (Київський договір безпеки), який містить рекомендації щодо системи гарантій для України. Українська сторона вважає, що цей документ може бути основою угод, підписаних країнами-гарантами з Україною. Водночас він наголосив, що ці гарантії безпеки для України є проміжними на шляху до вступу України до НАТО.