27 травня
Завантажити ще

Європарламент закликав Грузію помилувати Саакашвілі

Європарламент закликав Грузію помилувати Саакашвілі

Депутати Європейського парламенту ухвалили резолюцію, в якій закликали владу Грузії дозволити своєму колишньому лідеру Михайлу Саакашвілі вирушити на лікування за кордон. Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті Європарламенту.

- Парламент висловлює серйозне занепокоєння погіршенням стану здоров'я колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі, який перебуває під вартою на батьківщині з жовтня 2021 року, - наголосили євродепутати.

У ухваленому документі представники Європарламенту вказали на погіршення стану Саакашвілі, що могло стати результатом отруєння важкими металами під час ув'язнення.

- Депутати Європарламенту нагадують владі Грузії, що вони зобов'язані забезпечити здоров'я та благополуччя пана Саакашвілі, надати йому належне лікування та поважати його основні права та особисту гідність відповідно до конституції країни та міжнародних зобов'язань, - йдеться у повідомленні.

Напередодні із закликом до Грузії відпустити Саакашвілі на лікування за кордон виступив президент Володимир Зеленський. З аналогічним закликом Верховна Рада звернулася до уряду Грузії та вищих європейських інстанцій. На початку лютого Тбіліський міський суд відмовився звільнити Саакашвілі за станом здоров'я. У МЗС заявили, що розчаровані таким рішенням та закликали передати політику Україні.